Zaproszenie na Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2019, które odbędą się w dniu 17.05.2019 r. w Wadowicach

W dniach od 5 do 10 maja 2019 r. na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych  - Żagań (Obiekt Pstrąże) odbyły się ćwiczenia Centralnego Odwodu Operacyjnego wchodzących w skład Małopolskiej Brygady Odwodowej specjalistycznych grup: poszukiwawczo – ratowniczych oraz technicznych województwa małopolskiego w zakresie zgrywania i doskonalenia technik ratowniczych ww. grup specjalistycznych podczas wystąpienia zdarzeń o charakterze katastrofy budowlanej. Poza wymienionymi grupami w ćwiczeniach uczestniczył Pluton logistyczny MBO „Ośrodek” zapewniając zabezpieczenie obozowiska oraz Pluton Ratownictwa Medycznego „MEDYK”, który stanowił zabezpieczenie medyczne uczestników ćwiczeń. Skład osobowy Plutonu „MEDYK” stanowili: dowódca st. kpt. Grzegorz Michalczyk (KP PSP Chrzanów) oraz ratownicy medyczni st. asp. Tomasz Burnat (KM PSP Tarnów), mł. asp. Rafał Prosowicz (KM PSP Tarnów) i asp. Henryk Wiertek (KW PSP Kraków). W zabezpieczeniu brał udział sprzęt będący jednocześnie na wyposażeniu OSP w Chrzanowie, a także stanowiący podstawowe wyposażenie Plutonu „MEDYK” czyli pojazd specjalny ratownictwa medycznego typu ambulans wraz z przyczepą logistyczno – medyczną. Łącznie w ćwiczenia zaangażowanych było 68 osób.

W dniu 15.06.2019 r. odbyły się XIV Powiatowe Zawody Sportowo-Pozarnicze. Rywalizacja jak co roku była zacięta.

Dnia 4 maja 2019 r. w Kościele Parafialnym Świętego Mikołaja w Chrzanowie odbyła się tradycyjna, uroczysta Msza Święta w intencji strażaków, pracowników, emerytów Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie, druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie oraz członków ich rodzin.

W dniu 01.06.2019 r. na terenie boiska sportowego w Gromcu odbyły się XV Powiatowe Zawody Sportowo-Pozarnicze MDP z terenu Powiatu Chrzanowskiego. Rywalizacja jak co roku była zacięta!

Dnia 2 maja 2019 r. w dniu Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej dokonano uroczystego podniesienia flagi państwowej przed obiektami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.