W dniu 10.07.2020 r. o godz. 4:59 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego na autostradzie A4 w kierunku na Katowice.

 

Samochód osobowy uderzył w tył samochodu ciężarowego z naczepą. Pojazdami poróżowały łącznie 4 osoby.  W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej dwie osoby znajdowały się poza pojazdami, a dwie były uwięzione w pojeździe osobowym. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie  przystąpili do udzielenia pomocy poszkodowanemu kierowcy. Równocześnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych przystąpiono do wykonania dostępu do osób uwięzionych.

W międzyczasie ratownicy odłączyli zasilanie instalacji elektrycznej pojazdu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowanego kierowcę przekazano ratownikom medycznym i wspólnie kontynuowano udzielanie pomocy poszkodowanym.

Działania trwały ponad 5 godzin, uczestniczyły w nich 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policja.

1 osoba trafiła do szpitala, 2 poniosły śmierć. Na czas prowadzonych działań ruch na autostradzie A4 w kierunku Katowic został wstrzymany.

20200710 055017 ww

 

20200710 060144