O godz. 16:13 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o wypadku z udziałem 2 pojazdów osobowych w miejscowości Libiąz na DW 780. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono dwa samochody osobowe, po zderzeniu bocznym, które znajdowały się na skrzyżowaniu dróg ul. Krakowskiej z ul. Gromiecką, na DW 780. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby, wszystkie opuściły pojazdy przed przybyciem SiŚ JOP. Na miejscu obecny był ZRM, który udzielał pomocy kierowcą i pasażerowi - poszkodowani zabrani do Szpitala w Chrzanowie i Oświęcimiu. Ruch na DW odbywał się wahadłowo. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie odłączyli zasilanie instalacji elektrycznej i gazowej w pojazdach oraz usunęli plamę płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu Damsorb. Po wykonaniu czynności wyjaśniających przez Policję pojazdy zostały zabrane przez obecną na miejscu zdarzenia Pomoc Drogową, a ruch został przywrócony w obu kierunkach przez Policję.