W dniu 4 lipca 2020 r. o godz. 14:39 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży odebrał zgłoszenie o pożarze budynku hotelu robotniczego w miejscowości Pogorzyce.

29 czerwca 2020 r. o godz. 13.07 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państowej Straży Pożarnej w Chrzanowie odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku na terenie pralni przemysłowej w miejscowości Trzebinia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że jednej z pracownic magiel przemysłowy wciągnął rekę. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego oraz narzędzi hydraulicznych uwolnili rękę osoby poszkodowanej. Na miejsce równocześnie z zastępami straży pożarnej przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano osobę poszkodowana. W działaniach brały udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

W dniu 02.07.2020 roku o godzinie 16:45 otrzymano zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z dziką zwierzyną na DW 933 w Libiążu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania zastano samochód osobowy po zderzeniu z jeleniem.

W dniu 16.06.2020 r. o godz. 14:22 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na DW933 w miejscowości Libiąż.

1 lipca 2020 r. o godz. 6:42 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie otrzymał zgłoszenie o pożarze opony w samochodzie ciężarowym przewożącym suche drewno na autostradzie A4. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie w energię elektryczną, a następnie podali jeden prąd wody na palące się koło. Po ugaszeniu pożaru nadpalone elementy dokładnie przelano i schłodzono. W działaniach brał udział 1 zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

W dniu 08.06.2020 roku około godziny 10:20 otrzymano zgłoszenie o pojeździe znajdującym się w rowie na DW 791. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania zastano samochód osobowy, który znajdował się w rowie. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie pojazd poprzez odcięcie energii elektrycznej (tj. rozłącznie akumulatora). Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych działań ruch na DW odbywał się wahadłowo.

W dniu 29 czerwca 2020 r. w wyniku intensywnych opadów deszczu i silnych wiatrów straż pożarna interweniowała 21 razy głównie na ternie gminy Trzebinia. Zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew, uszkodzonych dachów w budynkach mieszkalnych oraz zalanych piwnic. W działaniach brały udział zastępy Państowowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

W dniu 26.05. 2020 r. około godz. 20.49 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Grojec na autostradzie A4. Na miejscu zastano pojazd osobowy Hyundai usytuowany na dachu, częściowo na pasie awaryjnym, częściowo w fosie na 383,8 km autostrady A4 w kierunku Krakowa. Pojazdem podróżował wyłącznie kierowca, który w wyniku zdarzenia odniósł niewielkie obrażenie lewej ręki. Mężczyzna odmówił zadysponowania ZRM. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili KPP poszkodowanemu (opatrunek osłaniający ręki lewej). Innych obrażeń nie stwierdzono. . Na czas prowadzonych działań ruch w komunikacji lądowej na A4 odbywał się normalnie. W działaniach brały udział 2 zastępy PSP i jeden OSP.