27.11.2019 o godz. 19:48 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chrzanowie otrzymał zgłoszenie o kolizji pojazdu osobowego z barierą energochłonną na 368 km autostrady A4 w kierunku Krakowa. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG w Chrzanowie. Na skutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania w pojeździe.

o godz. 10:15 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierownaia Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o  zderzeniu 2 samochodów osobowych. Pojazdy znajdowały się na pasie awaryjnym w kierunku Katowic. Podróżowało nimi łącznie 6 osób - wszystkie opuściły pojazdy o własnych siłach. Równocześnie  z zastępami JOP na miejsce przybył ZRM, który zajął się poszkodowanym mężczyzną. Pozostałe osoby nie odniosły obrażeń. Ruch w stronę Katowic odbywał sie z lekkimi utrudnieniami.

16.11.2019r. Komendę Powiatową PSP w Chrzanowie odwiedzili Mali Strażacy z OSP w Chrzanowie.

Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wygląda dzień pracy prawdziwego strażaka oraz zapoznać się ze sprzętem jakim na co dzień posługują się strażacy.  

Zwiedzili Dom Płomyka i Iskierki poznając zagrożenia jakie mogą spotkać ich w domu.  Mieli również okazje zobaczyć pokaz palącego się oleju.

Zajęcia z dziećmi prowadzone były przez asp. Mateusza Cabana,  a  dzięki zaangażowaniu całej zmiany służbowej 3 młodzi ochotnicy poczuli się jak prawdziwi strażacy.

Drużyna Małych Strażaków powstała w sierpniu 2019 r. przy OSP w Chrzanowie i liczy 25 osób.

7.11.2019 r. o godz. 14:15 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierownaia Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na drodze powiatowej w miejscowości Trzebinia. Po przybyciu ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie w pojazdach. Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby, nikt nie wymagał udzielenia pomocy. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy PSP i 1 zastęp OSP.

14.11.2019 r. o godz. 13:57 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego odpady. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pojazd ciężarowy z naczepą przewrócony na bok, blokujący jeden pas jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli płyny eksploatacyjne z jezdni oraz do czasu przybycia Policji kierowali ruchem. Po dotarciu na miejsce pomocy drogowej ruch na drodze wojewódzkiej 791 chwilowo wstrzymano na czas postawienia pojazdu na koła. W działaniach brały udział 2 zastępy PSP i 2 zastępy OSP.

W dniu 24.10.2019 około godz. 12.00 SKKP w Chrzanowie odebrało zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w starym korycie rzeki Wisła, w miejscowości Żarki. Po przybyciu zastępów na miejsce nie stwierdzono żadnych osób poszkodowanych w pojeździe. Samochód wydobyto z rzeki i przekazano Policji.

O godz. 14.04 otzymano zgłoszenie o pożarze koparko ładowarki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar koparko- ładowarki "JCB 4CX" znajdującej się na terenie posesji w miejscowości Młoszowa. Pożarem objęta była cała koparko- ładowarka, znajdowała się w nie dużej odległości od budynku warsztatowego  oraz od blaszanego garażu w którym składowane były  opony samochodowe. Na miejscu zdarzenia nie było właściciela posesji. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali jeden prąd piany ciężkiej na pożar. Pożar został całkowicie ugaszony, sprawdzono kamerą termowizyjną nagrzanie elementów koparki.  Na czas działań ruch na DK 97 na czas działań odbywał się wahadłowo. Na miejscu obecna była Policja i  5 zastępów straży PSP i OSP.
 

W dniu 21.10 tuż po północy 2 zastępy PSP i jeden zastęp OSP przybyły na miejsce zdarzenia drogowego w Chrzanowie na ul. Szpitalnej.

Stwierdzono samochód osobowy w rowie. Pojazdem podróżowała 1 osoba, która opuściła pojazd przed przybyciem zastępów i nie odniosła żadnych obrażeń.